Fotbalový magazín

Boj o titul i záchranu. Rozhodnou již zítřejší zápasy?

Time19.5.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Již zítra v rámci 29. kola 1. Fotbalové ligy se může rozhodnout o tom, že se Slavia stane mistrem a Příbram s Hradcem Králové poputují do Fotbalové národní ligy. Podle mnohých expertů se ale zítra rozhodovat nebude.

Slavia jíž zítra může rozhodnout o titulu, musí ale zvítězit na půdě Mladé Boleslavi. A to nebude vůbec jednoduchá práce, vždyť právě Mladá Boleslav obrala v minulém kole o dva body Plzeň a momentálně má vynikající formu. Naopak Plzeň hraje v jedenáctém Brně a tři body jsou téměř povinností.

V menší výhodě tak je stále Plzeň, i když pokud pražský klub uspěje v náročném duelu, o titul s největší pravděpodobností nepřijde. Přesto si většina expertů myslí, že o titulu se rozhodne až v posledním kole. A podobně by to mělo dopadnout i se sestupujícími týmy. Jistotu dost možná získá Příbram, která se představí na půdě Jihlavy. 

Jan Šimák - prohýřený talent

Jméno Jan Šimák je asi známé každému fotbalovému fanouškovi...

Ani ta nemá nic jistého a tak očekávejme dramatický souboj. I remíza ale bude stačit k tomu, aby Příbram definitivně opustila nejvyšší soutěž. Druhou pozici pro sestup "drží" Hradec Králové a i on se může zítra s 1. Fotbalovou ligou rozloučit. Hradec totiž odjíždí na Spartu, zatímco Bohemians Praha doma přivítá již v klidu hrající Karvinou.

Je tak možné, že 29. kolo nám přinese odpovědi na všechny nezodpovězené otázky. Nebo tomu bude jinak? O své názory se s námi podělte v komentářích. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Návrh změn pro fotbalovou ligu

Plzeň nebo Slavia? Kdo získá český titul?

Kam kráčí fotbalová Sparta?

Oslavy ultras SK Slavia Praha po zisku vytouženého titulu!

Zahraniční posily pro české kluby? Zatím žádná velká sláva