Fotbalový magazín

Zlín – vítěz českého poháru může hrát skupinu EL

Time24.5.2017 Autor: Pavel Černý

image

Český fotbalový pohár nepatří k nejlákavějším soutěžím. Řada týmů k němu přistupuje s určitým despektem a favorité často vypadávají velmi brzo. Přitom jde o poměrně dobrou možnost, jak se dostat k evropským pohárům, o čemž se můžeme přesvědčit v letošním ročníku.

Zlín přeje Manchesteru United

Letošní vítěz českého poháru má jedinečnou příležitost, že se dostane do základní skupiny Evropské ligy. Může za to relativně nedávno zavedené pravidlo, podle kterého postupuje vítěz Evropské ligy do dalšího ročníku Ligy mistrů. Pokud se do Ligy mistrů nekvalifikoval z vlastní soutěže, ale zajistil si místo v dalším ročníku Evropské ligy, znamená to, že se uvolní jedno místo v Evropské lize. V případě vítězství Manchesteru United ve finálovém utkání proti Ajaxu Amsterdam se mohou radovat ve Zlíně, kde letos velmi překvapivě oslavili vítězství v domácím poháru. Ať už United výhru oslaví, či nikoliv, Zlín se podívá minimálně do předkola Evropské ligy, což je pro tým obrovský úspěch a odměna za pozitivní přístup k domácímu poháru.

Cesta Zlína k poháru

A jak se vlastně Zlín dostal k vítězství v českém poháru? Prošel si poměrně dlouhou cestu od druhého kola, kdy se cestou střetl i s velkými favority, které ale dokázal vyřadit. Ve 2. a 3. kole měl Zlín ještě velice snadné soupeře. Nejprve si poradil 4:0 na půdě třetiligové Třebíče a následně si poradil stejným výsledkem s Tachovem, který hraje Českou fotbalovou ligu, tedy podobně jako Třebíč třetí ligu. V osmifinále však stál soupeř z nejtěžších. Pražská Sparta však nedokázala najít na soupeře recept a po prodloužení se ze soutěže poroučela po porážce 1:3. I čtvrtfinálové utkání na půdě Liberce dovedl Zlín do prodloužení, takže nakonec zvítězil 4:2. V semifinále Zlín zajížděl na horkou půdu pražské Slavie, avšak i tam zvládl vyhrát. V Edenu vyhrál 1:0, kdy domácí nenašli recept na pozornou obranu soupeře a nutno dodat, že předvedli poměrně špatný výkon. Ve finále pak na Zlín čekala druholigová Opava. Houževnatého soupeře srazila branka, kterou vsítil Robert Bartolomeu, čímž rozhodl o historickém triumfu moravského celku.

zdroj obrázku: cs.wikipedia.org, autor obrázku: Honza Záruba

Mohlo by Vás také zajímat

Slavia před jarní částí posiluje, promluví do boje o titul?

Obě pražská "S" na soustředění ve Španělsku

Třetina české ligy za námi. Je rozhodnuto o titulu?

Kam kráčí fotbalová Sparta?

Boj o záchranu jde do druhé poloviny