Fotbalový magazín

Italský Leicester? Crotone se na poslední chvíli dokázalo zachránit

Time29.5.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Crotone v posledních devíti zápasech získalo neuvěřitelných 20 bodů a na poslední chvíli se zachránilo v nejvyšší italské soutěži. Trochu to tak připomíná předloňskou záchranářskou jízdu anglického Leicesteru.

Crotone v prvních deseti zápasech získalo jen dva body a první vítězství slavilo až o kolo poté. Bylo tak beznadějně poslední a vše nasvědčovalo tomu, že se tento tým velmi rychle vrátí do Serie B.

Jenže tým okolo trenéra Davideho Nicoly předvedl neuvěřitelný závěr a na poslední chvíli se v nejvyšší soutěži dokázal udržet. V posledních devíti duelech získal 20 bodů a o dva body dokázal předskočit Empoli. Crotone v závěru předvádělo skvělý fotbal a připsalo si skalpy Interu Milán, Sampdorie či Lazia. O dva body dokonce obralo AC Milán.

A tak je na světě záchrana, která silně připomíná předloňskou záchranářskou cestu anglického Leicesteru. Ten v sezóně 2014/15 odehrál taktéž parádních devět duelů, během kterých získal dokonce 22 bodů. A všichni víme, co poté následovalo. Zisk naprosto senzačního mistrovského titulu.

V konkurenci Juventusu, Neapole, římských a milánských klubů se ale nezdá, že by Crotone mohlo zopakovat anglický sen. Rozhodně ale může snít. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Fotbalové akce roku 2017. Na co se těšit?

Prosadí se Leroy Sané v Manchesteru City?

Chelsea, Monako i Juventus mohou již nyní slavit zisk mistrovských titulů

Nottingham Forest – dvojnásobný vítěz Ligy mistrů

Španělsko: opět Barcelona vs Madrid