Fotbalový magazín

Italský Leicester? Crotone se na poslední chvíli dokázalo zachránit

Time29.5.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Crotone v posledních devíti zápasech získalo neuvěřitelných 20 bodů a na poslední chvíli se zachránilo v nejvyšší italské soutěži. Trochu to tak připomíná předloňskou záchranářskou jízdu anglického Leicesteru.

Crotone v prvních deseti zápasech získalo jen dva body a první vítězství slavilo až o kolo poté. Bylo tak beznadějně poslední a vše nasvědčovalo tomu, že se tento tým velmi rychle vrátí do Serie B.

Jenže tým okolo trenéra Davideho Nicoly předvedl neuvěřitelný závěr a na poslední chvíli se v nejvyšší soutěži dokázal udržet. V posledních devíti duelech získal 20 bodů a o dva body dokázal předskočit Empoli. Crotone v závěru předvádělo skvělý fotbal a připsalo si skalpy Interu Milán, Sampdorie či Lazia. O dva body dokonce obralo AC Milán.

A tak je na světě záchrana, která silně připomíná předloňskou záchranářskou cestu anglického Leicesteru. Ten v sezóně 2014/15 odehrál taktéž parádních devět duelů, během kterých získal dokonce 22 bodů. A všichni víme, co poté následovalo. Zisk naprosto senzačního mistrovského titulu.

V konkurenci Juventusu, Neapole, římských a milánských klubů se ale nezdá, že by Crotone mohlo zopakovat anglický sen. Rozhodně ale může snít. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Čtyři největší překvapení letošní sezóny

Bayern Mnichov má za sebou nejhorší sérii století

Poslední šance pro Maria Balotelliho?

Co čekat od nadcházejících odvet Ligy mistrů?

Mistři pěti nejprestižnějších evropských lig? Bojuje se jen ve Francii