Fotbalový magazín

Belgie byla nad naše síly, v sobotu nás čeká Norsko

Time5.6.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

V přípravném utkání proti Belgii česká reprezentace nepředvedla špatný výkon, na Rudé ďábly ale nakonec nestačila. Vítěznou branku obstaral na začátku druhé půle záložník Manchesteru United Marouane Fellaini.

Česká reprezentace proti Belgii nezačala dobře a v prvních minutách byla přehrávána. V několika šancích se ocitl Romelu Lukaku, jeho první hlavičku zlikvidoval Tomáš Vaclík, další rána skončila na tyči. Právě po této střele se český gólman zranil a v průběhu první půle jej musel nahradit Jiří Pavlenka. V té chvíli už byl stav 1:1, neboť po trefě Batshuayie dokázal vyrovnat Michal Krmenčík.

Obrovskou hrubku vyrobil Kevin de Bruyne a po dobré práci Krejčího měl útočník Plzně jednoduchou práci. Češi mohli jít dokonce do vedení, hlavička Součka mířila mimo a Schick orazítkoval tyč. Do druhé půle vyslali Belgičané pět nových hráčů a výsledkem byl další tlak, ze kterého vyplynula druhá branka. Po rohovém kopu Mertense mířil přesně střídající Marouane Fellaini.

Belgie byla v tlaku, svěřenci trenéra Karla Jarolíma ovšem mohli vyrovnat. Souček ale znovu otřel míč jen o tyč a tak vítězství zůstává u domácích. Za výkon proti jednomu z nejlepších týmů současnosti se ale rozhodně stydět nemusíme.

Zdroj obrázku: zimbio.com