Fotbalový magazín

Plzeň a její vstup do Evropské ligy: Mohla za prohru v Bukurešti pouze sporná penalta?

Time16.9.2017 Autor: admin

image

Když se losovaly základní skupiny Evropské ligy, Plzeň stejně jako Zlín a Slavia čekala na zajímavá a zvučná jména evropských velkoklubů. Jen stěží by trenéra Vrbu anebo kohokoli jiného napadlo, že se opět tým setká se svým katem z předkola milionářské Ligy mistrů. Ano, FCSB zase dokázala českého vicemistra porazit. A to rozdílem třídy. Z úst několika zúčastněných jsme slyšeli věty týkající se toho, že vše nastartovala penalta nepenalta. 

Byl první míč?

Poměrně obligátní otázka, na kterou se ptají jak novináři, tak i ti, kteří se souboje účastní. Obránce Tomáš Hájek si je jistý tím, že vypíchl míč. Jenomže dle rozhodčího podrazil také Constantina Budesca. Následně šlo už vše standardně. Kopala se penalta, z níž domácí nezaváhali a započali demolici Plzně. I Tomáš Hájek uznal, že výsledek byl nakonec zasloužený, nicméně hodně krutý. Přesto si byl jistý, že při souboji trefil míč.    

Několik nadějných pasáží

Hájek nehledal výmluvy. Hráči byli zdraví, stoprocentně připravení a hovořil pouze o obdržení hloupých gólů. To samé si myslel záložník Patrik Hrošovský, jehož mrzely neproměněné šance před pokutovým kopem. V určitých pasážích byla Plzeň skutečně dominantnějším týmem, nicméně na držení míče se fotbal nehraje. Hájek si také uvědomoval, že tímto způsobem Evropskou ligu hrát jeho tým nemůže. Každá i sebemenší chyba se totiž trestá.  

Tabulky nejlepších ligových soutěží

Na statistiky se nehraje

Plzeň vyhrála i na střely mířící na bránu Florina Nity. Za stavu 2:0 mohl dokonce skórovat sám hříšník Hájek, ale jeho rána postrádala potřebnou razanci. Nezbývá než se dívat dopředu na další zápas. Žádná relaxace ale plzeňské nečeká, jelikož je čeká HET liga a za dva týdny opět zápas skupiny G s izraelským šampionem Hapoelem Beer Ševa. 

 

Zdroj obr.: 2011-11-01_Plzen-Barca6, autor: Markus Unger

Mohlo by Vás také zajímat

Slavia před jarní částí posiluje, promluví do boje o titul?

Jak by dopadly Sigma Olomouc a Baník Ostrava bez posílení

Král střelců? Nejhorší za posledních sedm let

Plzeň nebo Slavia? Kdo získá český titul?

Boj o záchranu jde do druhé poloviny