Fotbalový magazín

Třetina české ligy za námi. Je rozhodnuto o titulu?

Time16.10.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Šlágr 10. kola lépe zvládla Plzeň a stále neztratila ani bod. Viktorka tak má na čele již osmibodový náskok a některým se může zdát, že o titulu je rozhodnuto. To na druhém konci tabulky je situace o poznání zajímavější.

Šlágr desátého kola nabídl jedinou trefu, vítězství Plzni na půdě pražské Sparty zařídil kapitán Daniel Kolář. Sparta sice dokázala vyrovnat, rozhodčí ale správně branku neuznal kvůli ofsajdu. Z desáté výhry v řadě se tak raduje Viktorka, která navíc přepsala svůj vlastní ligový rekord.

Důležitější je ovšem fakt, že po třetině soutěže má v čele již osmibodový náskok na druhou Slavii, která uspěla v Karviné. Po delší době naopak zaváhala Olomouc, doma bez branek remizovala s Jabloncem. Další celky už zřejmě bojovat o titul nemůžou, Sparta dokonce ztrácí už patnáct bodů.

A tak se boje o základní skupinu Ligy mistrů zúčastní jen tři celky, zdá se ale, že vše má ve své moci Plzeň, která má navíc v dalším průběhu první poloviny sezóny velmi dobrý los a Slavii přivítá v domácím prostředí. Náskok tak může do zimní přestávky ještě narůst.

Co se opačného pólu tabulky týče, zde je situace značně dramatičtější. Baník po prvním kole vedl, navíc uhrál remízu se Slavií. Jenže od té doby získal jen tři body a krčí se těsně nad sestupovými vodami. V nich jsou Zbrojovka Brno a Vysočina Jihlava, všechny tři celky mají pouhých sedm bodů. O moc lépe na tom nejsou Karviná, Mladá Boleslav a Slovácko, mají o pouhý bod více. A jistá si s jedenácti body nemůže být ani Dukla Praha. 

Po třetině ligy se tak zdá, že o titulu je rozhodnuto, to o udržení se nejspíš bude hrát ještě hodně dlouho. Co myslíte, má Plzeň již nyní velmi blízko k triumfu? A kdo si v následující sezóně zahraje pouze FNL?

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Návrh změn pro fotbalovou ligu

Obě pražská "S" na soustředění ve Španělsku

Boj o záchranu jde do druhé poloviny

Plzeň na jarní část postupně posiluje