Fotbalový magazín

Baráž o MS 2018 se blíží. Kdo by měl postoupit?

Time27.10.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Baráž o světový šampionát, který se příští rok uskuteční v Rusku, se nezadržitelně blíží. Evropská část nabízí hned čtyři zajímavé souboje o čtyři místenky na východ Evropy. Kdo by se měl dle papírových předpokladů v Rusku objevit?

Z devíti skupin vzešlo devět týmů na druhých místech, jen osm z nich ale postoupilo do baráže. Slovensko mělo nejnižší počet bodů a tak do baráže nezasáhne. Zbylých osm celků se popere o čtyři místenky do Ruska.

První dvojici tvoří Itálie a Švédsko. Favoritem tohoto utkání je jednoznačně tým okolo gólmanské legendy Gianluigiho Buffona. Švédové sice dokázali rozstřílet Lichhtenštejnsko, ale v posledním utkání podlehlo Nizozemsku. Švédové sice měli postup téměř jistý, nicméně prohra s Oranje byla jasná. 

Itálie se v posledních zápasech trápila a fanoušci doufají, že do reprezentace bude znovu povolán Mario Balotelli, který má v Nice velice dobrou formu. Pro Itálii hraje ale především fakt, že naposledy Švédové ve vzájemném utkání uspěli před třiceti lety.

Naposledy před deseti lety se střetly reprezentace Irska a Dánska, tehdy z toho byla jasná výhra ostrovního celku v poměru 4:0. Favorita nicméně nyní bude velmi těžké určit. Dánové v posledních osmi zápasech neprohráli, to Irové překvapivě nestačili doma na Island a následně ani na Srbsko. Mírným favoritem jsou tudíž hráči Dánska.

Uspět by jistě měli Chorvaté, kteří mají kvalitnější celek než-li Řekové. V dvojutkání se ovšem může stát cokoliv a tým okolo Maria Mandžukiče a Luky Modriče nesmí nic podcenit. Rozhodně ne tak jako v posledním domácím utkání proti Finsku, kdy Chorvaté přišli o přímý postup.

A favoritem na postup budou i Švýcaři, kterým v cestě stojí Severní Irové. Švýcarsko až do poslední chvíle vedlo svou skupinu, kvůli porážce s Portugalskem ale nakonec o jistotu MS přišlo. Nyní nastoupí proti celku, který uspěl v naší skupině a s Českem získal čtyři body. Severní Irové ovšem poslední dva zápasy vůbec nezvládli, po porážce s Německem přišla i senzační porážka v Norsku. Postup by tak měli ukořistit Švýcaři. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Los Ligy mistrů? Ani jeden celek není favoritem

Ancelottiho v Bayernu nahradila bývalá modla. Bude ale Heynckes úspěšný?

Liga mistrů má na programu odvety. Kdo by mohl postoupit?

Mistři pěti nejprestižnějších evropských lig? Bojuje se jen ve Francii

Finále Ligy mistrů se blíží, obhájí Real vítězství