Fotbalový magazín

Jaké jsou šance českých celků v EL na postup?

Time3.11.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Slavia, Plzeň, Zlín. Trio českých celků má za sebou čtyři zápasy základní skupiny Evropské ligy a již nyní se rýsují možné šance na postup do šestnáctifinále. Kdo by měl postoupit a kdo naopak jistě skončí po základní části?

Téměř bez šance je Fastav Zlín, který včera utrpěl porážku 0:3 v Kodani. Zlín dosud získal dva body za dvě remízy, což při první účasti v Evropské lize není vůbec špatné. Jenže jsou to dost možná poslední body, které Zlín v soutěži získal.

V příštím kole odjíždí na půdu Šeriffu Tiraspol, který je se šesti body na druhé pozici a rád by postoupil. Otázkou je poté poslední duel, ve kterém Zlín v Olomouci přivítá Lokomotiv Moskva. Pokud totiž Tiraspol doma nad Zlínem zvítězí a Kodaň doma porazí Moskvu, bude ruský celek bez šance na postup a poté by Zlín nějaký ten bod získat mohl. Jak již ale bylo řečeno, šance na postup jsou mizivé.

Slavia sice včera prohrála s Villarrealem 0:2, odehrála ale vynikající duel. A pokud výkon především ze druhé půle zopakuje v následujících dvou zápasech, bude se radovat z postupu. Vítězství v izraelském Tel-Avivu je povinností a v případě, že Astana nezvítězí doma s Villarrealem, bude mít Slavia vše ve své moci. V posledním utkání přivítá právě Astanu a pokud zvítězí, bude se radovat z postupu do šestnáctifinále.

Postup by si měla zajistit i Plzeň, která včera nasázela čtyři branky Lugano a na svém kontě má na druhé pozici šest bodů. Na konci listopadu bude hostit FCSB a utkání to rozhodně jednoduché nebude, i zisk bodu by byl úspěchem. Svěřenci trenéra Pavla Vrby pak musí zvítězit v Beer-Shevě, tam půjde zřejmě o přímý souboj o druhou pozici. To by ale v lize neporažená Plzeň měla zvládnout a na jaře bychom tak měli vidět v akci hned dva české kluby.

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Fotbalové akce roku 2017. Na co se těšit?

TOP 10 Nejbohatších majitelů fotbalových klubů světa

Chelsea, Monako i Juventus mohou již nyní slavit zisk mistrovských titulů

Jarolím se nebojí experimentů. Máš formu? Pojď reprezentovat!

Hooligans: Fotbalové gangy, jež se střetávají tváří v tvář ve „třetím poločase“ fotbalových zápasů