Fotbalový magazín

V Kataru byli Češi úspěšní, to domácí reprezentace získala jen bod

Time14.11.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Katarský miniturnaj ovládli čeští reprezentanti, kteří po výhře nad Islandem udolali i výběr domácího Kataru. V posledním utkání se poté zrodila remíza, Katar tak v domácím utkání získal jediný bod.

Už ve středu rozehrála česká reprezentace svou přípravu a v Kataru vedla po trefách Součka a střídajícího Sýkory nad Islandem již 0:2. Ve formě hrající útočník Finnbogason sice dokázal v 77. minutě snížit, ale výhra nakonec zůstala českému celku.

A svěřenci kouče Karla Jarolíma uspěli i ve druhém utkání, zásluhou Antonína Baráka zvítězilo Česko i nad domácím Katarem. Ten měl především ve druhé půli několik šancí na zvrat duelu, vynikající výkon ovšem předvedl brankář Jiří Pavlenka, který si zlepšil náladu po nepovedeném úvodu Brém do Bundesligy.

Češi tak tento miniturnaj ovládli a nic na tom nemohl změnit ani dnešní duel Islandu s Katarem. Hosté šli do vedení ve 26. minutě, kdy se trefil Kjartansson. Island ale kromě toho nic moc nepředvedl, aktivnější byl Katar, ale dlouho nemohl vyzrát na skvělého gólmana Kristinssona.

Ten ale přeci jen v závěru inkasoval, v 92. minutě jej propálil střídající Mohammed Muntari a Katar tak má alespoň bod. V domácím turnaji nehrál vůbec zle, s bodem ale skončil na poslední pozici.

Zdroj obrázku: zimbio.com