Fotbalový magazín

Ventura u Italů skončil. Kdo jej může nahradit?

Time18.11.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Itálie nepostoupila na světový šampionát a trenér GiamPiero Ventura u fotbalistů Azzurri skončil. Vedení italské fotbalové reprezentace má v rukávu několik možných řešení. Kdo je největším favoritem na nového trenéra šampionů z roku 2006?

Hlavním favoritem na pozici GiamPiera Ventury je stále Carlo Ancelotti. Ten sice po vyhazovu od Bayernu Mnichov prohlásil, že se k trénování vrátí až v následující sezóně, Itálie by mu ale mohla změnit plány.

Práci kouče italského národního týmu by jistě přijal i Roberto Mancini, který je ale nyní vázán smlouvou s petrohradským Zenitem. Ital by měl Zenit vést minimálně do roku 2019, dříve ale sám přiznal, že italská reprezentace se neodmítá. "Ne každý dostane šanci vést Itálii," řekl Mancini pro Premium Sport. "Bylo by těžké takovou příležitost odmítnout, tedy pokud by přišla," dodal trenér, který zažil největší úspěchy s Interem Milán a Manchesterem City.

Dalším možným kandidátem je Marco Giampaolo, v současnosti trenér Sampdorie. Giampaolo sice není tak velké zkušenosti, jeho tým ale v Serii A předvádí velmi dobré výkony a Giampaolo se několikrát ukázal jako vynikající stratég.

O Massimiliana Allegriho by mohl přijít Juventus. I Allegri, který se Starou dámou získal již tři Scudetta v řadě, je favoritem na italského trenéra. V tomto případě se nedá očekávat, že by Juventus v rozehrané sezóně pustil svého kouče. Proto by Itálie nejprve vzala dočasného trenéra a Allegriho by získala po tomto ročníku, ve kterém Juventus bojuje o sedmé Scudetto v řadě.

Poslední možností je poté Claudio Ranieri, hrdina anglického Leicesteru, který momentálně šéfuje francouzskému Nantes. Šestašedesátiletý kouč má obrovské zkušenosti a pro Itálii by byl dost možná nejvhodnějším kandidátem. Platí ale to, co u Allegriho. V Nantes je Ranieri poměrně úspěšný, nyní je jeho tým na páté pozici. Proto by italský svaz musel počkat do konce sezony, poté by Ranieri mohl převzít Azzurri. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Fotbalová města: Dortmund

TOP 5: nejvydařenější přestupy této sezóny

Češi kvalifikaci zakončili povinnou výhrou nad San Marinem

Derby AS vs Lazio: Ty pravé bitvy o Řím

Jaké jsou šance českých celků v EL na postup?