Fotbalový magazín

Stamford Bridge - pohledem českého fanouška

Time22.11.2016 Autor: Patrik Freit

image

Šestý největší stadion Premier League pojme necelých dvaačtyřicet tisíc fanoušků, přitom při otevření v roce 1877 stadion pojmul až 100 tisíc fanoušků. Jak ale bylo zvykem, tehdejší stadiony měly z velké části místa pouze na stání. Po zrušení atletické dráhy a osazení sedaček kapacita výrazně klesla. Na tomto stadionu, který sídlí uprostřed města, Chelsea působí od svého vzniku v roku 1905. Největší návštěvnost zde byla na finále FA Cupu, ve kterém se střetl Tottenham a Wolverhampton. Tehdy si cestu na stadion našlo bezmála 73 tisíc diváků. Od tohoto okamžiku uběhlo více než sto let.


Fanoušci na Stamford Bridge

Tento stadion jsem měl možnost navštívit v lednu minulého roku, kdy na sebe narazila londýnská Chelsea a Newcastle United vutkání Premier League. Tehdy se Blues radovali z výhry 2:0. Cestou na stadion již v hromadné dopravě člověk cítil ten správný náboj a byl vtažen do toho fotbalového šílenství. Na stadionu to ovšem již dobrá atmosféra nebyla. Na Chelsea chodí až příliš mnoho turistů a to se opravdu projevuje na atmosféře na stadionu. Seděl jsem za rohovým praporkem u levé branky v kotli Chelsea a žádná mega-decibelová show se nekonala. Během utkání tribunu oběhla velká vlajka Chelsea, skandovaly se klasické pokřiky jako "come on Chelsea" či skandování jména svého útočníka Diega Costy. 

Výhled na zápas

Neměli jsme zrovna nejlepší místa, ale přesto jsem byl s výhledem na hřiště spokojený. Na protější stranu hřiště šlo vidět celkem slušně a během hry na naší bližší branku jsem měl husí kůži. V první půli na tuto branku utočil aktivnější Newcastle, který dokonce po střele Sissoka trefil břevno. Ve druhé polovině zápasů nás zase udivovaly výkony Edena Hazarda.

fotbal-magazin.cz

Nový stadion

 I Chelsea již potřebuje nový stadion. Ten je naplánovaný na rok 2020 a měl by pojmout o dvacet tisíc diváků více než doposud. Nový stadion nebude připomínat typický anglický stadion, ale  měl by mít nepravidelný tvar a inspirovat se bude gotickou architekturou. Tribuny se tedy na Stamford Bridge nebudou pouze přistavovat, ale celý stánek se kompletně zbourá a postaví se nové, velkolepější sídlo.

 

Fotografie zaslané návštěvníkem Stamford Bridge:

   

 

 

Mohlo by Vás také zajímat

10 největších stadiónů - 1.část

Pýcha, koloseum Mnichova: Čím je výjimečná Allianz Arena?

Můj dům, můj hrad! TOP 10 stadionů s největší kapacitou - 2. část.

TOP 5: Které evropské stadiony navštívit kvůli atmosféře?