Fotbalový magazín

Proč je volba trenéra Sparty logickým krokem ?

Time25.1.2017 Autor: Luboš Řepa

image

Do jarní části fotbalové nejvyšší soutěže a Evropské ligy povede Spartu jako trenér Tomáš Požár. Zpráva sice nikterak nová, ale stále velmi zajímavá, především proto, jak elegantně si dokázala Sparta v této ošemetné situaci poradit.

Pražský celek, který na podzim decimovala zranění, se pod trenérem Davidem Holoubkem dokázal probojovat do další části Evropské ligy. A to dokonce z prvního místa ve skupině, v lize si zachoval stále reálnou šanci na boj o titul. Přesto trenér Holoubek o svůj post hlavního kouče přišel. Tak velely stanovy. Úspěšnému trenérovi totiž stále schází potřebná licence, kterou obdrží až v létě letošního roku, a tak jej musel někdo na postu hlavního kouče nahradit.

www.leknaerekci.cz

Elegantní i promyšlené řešení zároveň

Ačkoliv se skloňovala spousta jmen, včele například s trenérem Trpišovským nebo dokonce i Pavlem Vrbou, oficiálně usedne na post hlavního trenéra Tomáš Požár, jenž je současně sportovním ředitelem pražského celku. Krok logický a chytrý, jelikož se tímto rozhodnutím Holoubek posouvá do role asistenta týmu a na chod mužstva bude mít stále velký vliv.

Lze tedy předpokládat, že se na začátku jarní sezóny nezmění vůbec nic a David Holoubek bude pokračovat v započaté práci. Kdyby se ale letenskému týmu nedařilo, jeho pozici více či méně přebere právě Tomáš Požár, který bude celou dobu s týmem, bude tak znát všechny jeho neduhy. Ano, i takto si lze vyložit slova generálního manažera Sparty Adama Kotalíka, že trenér Požár je nadřízený všem trenérům a záleží pouze na něm, jak velkou roli nakonec Holoubek dostane.

Požár má již bohaté manažerské zkušenosti, jeho nová role by měla Spartě pomoci.

Je ale potřeba říci, že Tomáš Požár neusedl na post hlavního kouče bezdůvodně. Stojí za ním bohaté funkcionářské zkušenosti. Působil u Bohemians Praha jako sportovní ředitel od roku 2012. O tři roky později ho angažovala Sparta, coby šéfa skautingu a v minulém roce v září se stal sportovním ředitelem Sparty.

Jeho velkou devízou je obrovský přehled o hráčích především z Rumunska a Slovenska, díky jeho praxi na pozici šéfa skautingu. Pracovitý a poctivý ředitel a v současné době už i trenér, vytvoří společně s Davidem Holoubkem určitě dobrou a zajímavou trenérskou dvojici pražského celku. Nechme se tak překvapit, jak hlasitě nakonec Sparta promluví do boje o titul.

Mohlo by Vás také zajímat

Zlín – vítěz českého poháru může hrát skupinu EL

Třetina české ligy za námi. Je rozhodnuto o titulu?

Boj o titul i záchranu. Rozhodnou již zítřejší zápasy?

Boj o záchranu jde do druhé poloviny

Obě pražská "S" na soustředění ve Španělsku