Fotbalový magazín

Božský Frank pověsil kopačky na hřebík

Time5.2.2017 Autor: Tomáš Merva

image

Angažmá u ambicióznějších celků hledal začátkem roku marně. Po konci zimního přestupového okna se jeden z velikánů poslední anglické dekády, Frank Lampard, rozhodl ve 38 letech pověsit kopačky na hřebík. Po fotbalových trávnících Lamps, mimochodem držitel Řádu britského impéria, pobíhal více jak 20 let. Dnešním článkem bychom chtěli Frankiemu vzdát hold a uzavřít v krátkosti jeho bohatou kariéru.

Frankie a Blues, aneb modrá je dobrá

Lampard začínal v klubu West Ham United. Zde hrál v letech 1994 až 2001, mezi čímž si odskočil na hostování v ročníku 95/96 k Labutím do Swansea . V létě roku 2001 se stěhoval do Chelsea za 16 milionu eur, a jak všichni víme, s londýnským celkem, přezdívaným Blues, začal psát historii. Strávil zde neskutečných 13 sezón, ve kterých stihl odehrát 429 oficiálních zápasů a nastřílet 147 branek. Radoval se s CFC celkově 3 krát ze zisku titulu v Premier League, 4x z vítězství v FA Cupu, 2x v Anglickém ligovém poháru i Community Shield a po jednom vítězství přidal rovněž v evropských nejprestižnějších soutěžích Champions League a UEFA Europa League.

Na konec přišla americká štace

Z londýnské Chelsea přestoupil do amerického New York City, který vlastní majitel Manchesteru City. Citizens si Lampse na jeden ročník půjčili. Poté ještě stačil odehrát sezónu za NY City a po ukončení smlouvy na sklonku loňského roku, se začátkem února rozhodl ukončit fotbalovou kariéru. Na závěr přikládáme video s nejlepšími gólovými momenty božského Franka, středopolařského mága a anglického fotbalového velikána!

Mohlo by Vás také zajímat

Dirk Kuyt ukončil kariéru, loučil se titulem

Fenomén jménem Eric Cantona

Obrovský talent Christian Pulisic - americké překvapení Borussie Dortmund

Fabregas prvním španělským tři stovkařem v Premier League

Podolski se s reprezentací rozloučil parádním gólem