Fotbalový magazín

Ilija Nestorovski - Hvězda Serie A, která se v Česku trápila

Time13.2.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Jméno makedonského útočníka Vám asi nic neřekne. Přesto ho několik českých příznivců zná, především fanoušci Slovácka či Žižkova si na něj jistě pamatují.

Ilija Nestorovski totiž před sedmi lety zamířil z makedonské ligy do té české, smlouvu tehdy podepsal se Slováckem. Hned v prvním přípravném utkání vstřelil branku a ihned si řekl o kontrakt. Jenže v Česku se mu nedařilo na žádné frontě.

Během dvou a půl sezón zaznamenal pouhé tři soutěžní góly, trápil se na hřišti a také v soukromém životě. Češtinu se pořádně nikdy nenaučil a stýskalo se mu i po domově. Nepomohlo mu ale ani hostování v Metalurgu Skopje, zdálo se, že jeho kariéra už ve třiadvaceti letech skončí. Přišla ovšem překvapivá nabídka z Chorvatska, kterou bral Makedonec všemi deseti. Moc dobře ale věděl, že má poslední šanci se ukázat a také dokázat, že má na to hrát na nejvyšší úrovni.

Inter Zaprešic hrál druhou nejvyšší chorvatskou soutěž a pro Nestorovského to byl téměř dokonalý klub. Hned v první sezóně nasázel ve čtyřiatřiceti zápasech 22 branek, o rok poté vstřelil dokonce 24 branek v sedmadvaceti duelech. A loni prožil úplně nejlepší sezónu, když zaznamenal 25 zásahů. Navíc už se jednalo o první nejvyšší chorvatskou soutěž.

Nestorovski měl najednou sebevědomí na rozdávání a řekl si o přestup do lepšího klubu i významnější ligy. A i když měl několik nabídek z Chorvatska, zvolil přesun do italské Serie A. Palermo jej získalo za pouhých 500 tisíc eur a můžeme s klidem říci, že se jednalo o nejlepší přestup v rámci celé soutěže.

Palermo sice bojuje o udržení, právě Nestorovski ale dává tomuto klubu naději. Letos skóroval už devětkrát, k tomu přidal i tři asistence. Do úvahy musíme vzít i fakt, že Palermo letos vstřelilo jen dvacet branek. 

Hodnota hráče je nyní na čtyřech milionech eur a je velmi pravděpodobné, že v létě se opět posune do lepšího. Hráč, kterému to v Česku vůbec nešlo, bude možná dost brzy hrát Evropskou ligu či dokonce Ligu mistrů.

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Fabregas prvním španělským tři stovkařem v Premier League

Donnarumma jako vynikající gólman. A hamoun?

Ikona londýnské Chelsea John Terry se loučí

Ronaldo o finálovém dni EURA 2016 - "Vstal jsem se třemi blondýnami."

Silné okamžiky roku 2017