Fotbalový magazín

Nezapomenutelný Ronaldinho loni v září ukončil kariéru

Time14.2.2017 Autor: Pavel Černý

image

Ronaldinho ve své době patřil k nejlepším míčovým kouzelníkům, kteří se vyskytovali na zeleném pažitu. Jeho slavná léta jsou sice již dávno minulostí, nicméně fotbalovou radost ještě tento usměvavý Brazilec rozdával. V září ukončil kariéru, avšak v poslední době se začalo spekulovat o jeho návratu na hřiště, leč legendární hráč se zřejmě již nevrátí.

Klubová kariéra

Ronaldinho začínal kariéru v domovské Brazílii, odkud se však v mladém věku přesunul do Paris Saint-Germain, kde zaujal pozorovatele slavné Barcelony, se kterou se pojí nejzářivější momenty jeho klubové kariéry. V barvách katalánského celku zářil technickými finesami a stal se nejlepším fotbalistou světa, za něhož byl vyhlášen hned dvakrát – v roce 2004 a 2005. V roce 2005 také dostal Zlatý míč. V Barceloně se stal dvojnásobným vítězem španělské ligy v sezónách 2004/2005 a 2005/2006. Svými výkony přispěl i k zisku titulu v Lize mistrů v sezóně 2005/2006, kdy Barcelona ve finále zdolala Arsenal a Ronaldinho byl vyhlášen nejlepším hráčem celé soutěže. Po skončení sezóny 2007/2008 se hvězdný Brazilec přesunul do AC Milán, kde strávil tři roky. Po angažmá v Itálii se rozhodl pro návrat do vlasti, kde nastupoval v barvách Flamenga a Atlética Mineiro. V sezóně 2014/2015 se přesunul do Mexika, kde nastupoval v dresu Querétara, aby se následně ještě objevil v brazilském Fluminense.

 

Úspěch i na reprezentačním poli

www.leknaerekci.cz

I Ronaldinhova reprezentační kariéra byla zakončena velkým úspěchem, když se radoval ze zisku titulu mistra světa, k němuž Brazílie spolu s geniálním technikem dokráčela v roce 2002 a Ronaldinho na tom měl svůj podíl. Rok 2006 však byl pro Brazilce zklamáním, protože se od čtveřice ve složení Ronaldo, Ronaldinho, Kaká a Adriano čekalo více než vypadnutí ve čtvrtfinále s Francií. V roce 2008 se pak zúčastnil Letních olympijských her, kde pomohl vybojovat bronzové medaile. Světových šampionátů v letech 2010 a 2014 se již Ronaldinho nezúčastnil, i když k nominaci neměl daleko. Během kariéry v brazilském národním celku odehrál 97 soutěžních zápasů, v nichž si připsal 33 branek a byl oporou svého týmu.

Ukončení kariéry v roce 2016

V září 2016 pak Ronaldinho oznámil, že pověsí kopačky na hřebík. Rozhodl se věnovat hudbě a hlavně se stal ambasadorem španělské Barcelony s ohledem na Spojené státy americké a brzké otevírání nové newyorské kanceláře. V lednu 2017 sice Ronaldinhův bratr a agent v jedné osobě vypustil do světa zprávu, že Brazilec je připraven k návratu na trávníky, nicméně z toho kvůli jeho vytíženosti v jiných odvětvích sešlo, takže se kariéra kdysi tolik obdivovaného technika zřejmě již nadobro uzavřela.

Mohlo by Vás také zajímat

Podolski se s reprezentací rozloučil parádním gólem

Jan Šimák - prohýřený talent

Fabregas prvním španělským tři stovkařem v Premier League

Silné okamžiky roku 2017