Fotbalový magazín

Nezapomenutelný Ronaldinho loni v září ukončil kariéru

Time14.2.2017 Autor: Pavel Černý

image

Ronaldinho ve své době patřil k nejlepším míčovým kouzelníkům, kteří se vyskytovali na zeleném pažitu. Jeho slavná léta jsou sice již dávno minulostí, nicméně fotbalovou radost ještě tento usměvavý Brazilec rozdával. V září ukončil kariéru, avšak v poslední době se začalo spekulovat o jeho návratu na hřiště, leč legendární hráč se zřejmě již nevrátí.

Klubová kariéra

Ronaldinho začínal kariéru v domovské Brazílii, odkud se však v mladém věku přesunul do Paris Saint-Germain, kde zaujal pozorovatele slavné Barcelony, se kterou se pojí nejzářivější momenty jeho klubové kariéry. V barvách katalánského celku zářil technickými finesami a stal se nejlepším fotbalistou světa, za něhož byl vyhlášen hned dvakrát – v roce 2004 a 2005. V roce 2005 také dostal Zlatý míč. V Barceloně se stal dvojnásobným vítězem španělské ligy v sezónách 2004/2005 a 2005/2006. Svými výkony přispěl i k zisku titulu v Lize mistrů v sezóně 2005/2006, kdy Barcelona ve finále zdolala Arsenal a Ronaldinho byl vyhlášen nejlepším hráčem celé soutěže. Po skončení sezóny 2007/2008 se hvězdný Brazilec přesunul do AC Milán, kde strávil tři roky. Po angažmá v Itálii se rozhodl pro návrat do vlasti, kde nastupoval v barvách Flamenga a Atlética Mineiro. V sezóně 2014/2015 se přesunul do Mexika, kde nastupoval v dresu Querétara, aby se následně ještě objevil v brazilském Fluminense.

 

Úspěch i na reprezentačním poli

www.leknaerekci.cz

I Ronaldinhova reprezentační kariéra byla zakončena velkým úspěchem, když se radoval ze zisku titulu mistra světa, k němuž Brazílie spolu s geniálním technikem dokráčela v roce 2002 a Ronaldinho na tom měl svůj podíl. Rok 2006 však byl pro Brazilce zklamáním, protože se od čtveřice ve složení Ronaldo, Ronaldinho, Kaká a Adriano čekalo více než vypadnutí ve čtvrtfinále s Francií. V roce 2008 se pak zúčastnil Letních olympijských her, kde pomohl vybojovat bronzové medaile. Světových šampionátů v letech 2010 a 2014 se již Ronaldinho nezúčastnil, i když k nominaci neměl daleko. Během kariéry v brazilském národním celku odehrál 97 soutěžních zápasů, v nichž si připsal 33 branek a byl oporou svého týmu.

Ukončení kariéry v roce 2016

V září 2016 pak Ronaldinho oznámil, že pověsí kopačky na hřebík. Rozhodl se věnovat hudbě a hlavně se stal ambasadorem španělské Barcelony s ohledem na Spojené státy americké a brzké otevírání nové newyorské kanceláře. V lednu 2017 sice Ronaldinhův bratr a agent v jedné osobě vypustil do světa zprávu, že Brazilec je připraven k návratu na trávníky, nicméně z toho kvůli jeho vytíženosti v jiných odvětvích sešlo, takže se kariéra kdysi tolik obdivovaného technika zřejmě již nadobro uzavřela.

Mohlo by Vás také zajímat

Ikona londýnské Chelsea John Terry se loučí

Uvidíme ještě někdy ve hře duo Gotzeus?

Podolski se s reprezentací rozloučil parádním gólem

Ilija Nestorovski - Hvězda Serie A, která se v Česku trápila

Fabregas prvním španělským tři stovkařem v Premier League